

Pred nama je 23. ZGF Krijesnica. U organizaciji Radija Hrvatsko zagorje Krapina, pod visokim pokroviteljstvom predsjednika Hrvatskoga sabora, Gordana Jandrokovića, održat će se večeras u 20 sati u krapinskoj festivalskoj dvorani. „Krijesnici“ svake godine, tako i ove, svoju potporu ističu i Grad Krapina i Krapinsko zagorska županija. Ovogodišnja „Krijesnica“ donosi niz popevki u izvođenju poznatih izvođača. Zastupljeni su svi vidovi zagorske glazbe, a svi tekstovi su na kajkavskom. Kako navodi direktorica Radija, Tanja Gregurović, njegovanje kajkavskoga glazbenog izričaja te sažimanje različitosti muziciranja zadaće su ovog festivala. Posjetitelji će večeras imati prilike ćuti 19 skladbi izvođača koji su već ranijih godina bili na našoj „Krijesnici“, a isto tako bit će i debitanata – onih koji ove godine prvi puta nastupaju na ovom Festivalu.-rekla je također direktorica Radija, Tanja Gregurović.
Na ZGF-u Krijesnica 2019. nastupaju: KRUNOSLAV KRALJ, IRENA GRDEN ANDREJA BOLTEK I TS KRIJESNICE, NIKOLINA FIŠTER i ŽENSKA VOKALNA SKUPINA KUŠLEC, VERONIKA JAMBREK, SINIŠA BELOŠEVIĆ, ANSAMBL ZLATNIK I VOKALNI ANSAMBL ZLATNE GODINE, ZLATKO DEVENIČAR, RATKAJKE, KVARTET STUBAKI, AKUD ŽENSKO KAZALIŠTE GORNJE JESENJE, SREČKO BLAŽIČKO, ANDRIJA KOS, MILJENKO GOLUB, ETNO DUO GOGA I ŽELJKO, KIRJALES, FARINGAŠI, TVRTKO STIPIĆ, KAVALIRI i RAJKO SUHODOLČAN.
Ove godine ponovno nagrade za najizvođenije pjesme
Posebnost ovogodišnjeg ZGF-a „Krijesnica je da će ponovno biti dodijeljene nagrade za najizvođenije pjesme prošlogodišnje Krijesnice.