Osnovna škola Ljudevit Gaj Krapina proslavila 115 godina postojanja

Koncert vokalnih sastava ove nedjelje u Krapini
24. travnja 2026.
Sotelia i Kmeti nastavljaju proslavu 20 godina djelovanja velikim koncertom u Humu na Sutli
24. travnja 2026.

Osnovna škola Ljudevit Gaj Krapina proslavila 115 godina postojanja

U prepunoj Festivalskoj dvorani u Krapini, učenici i djelatnici Osnovne škole Ljudevit Gaj proslavili 115 godina rada. Svečana školska priredba u Festivalskoj dvorani okupila je brojne učenike, roditelje, bivše i sadašnje djelatnike, te prijatelje škole, pretvorivši se u pravu proslavu mladosti, tradicije i zajedništva.

Kroz dinamičan program koji je vješto balansirao između tradicije i suvremenog doba, pozornicom su se izmjenjivali pjesma, ples i gluma. Svoj su doprinos proslavi dali učenici matične škole, ali i mališani iz Područne škole Lepajci, te Područne škole Donja Šemnica, pokazavši svu raskoš talenta koji se njeguje u ovoj ustanovi.

Dvoranom je posebno odzvanjao dragi kaj, simbolični podsjetnik na identitet škole koja je, unatoč promjenama kroz godine, ostala čuvar baštine svoga kraja.

Poseban trenutak večeri bio je nastup onih koji svakodnevno vode učenike kroz obrazovanje. Djelatnici škole pripremili su glazbeno iznenađenje izvevši Gibonnijevu pjesmu Zlatne godine uz instrumentalnu pratnju učiteljice Katarine Rihtar. Bio je to dirljiv trenutak koji je povezao sve generacije u publici i zaradio gromoglasan pljesak.

Odgovori