Olimpovci na Velikoj nagradi  PKSJ u Sisku

Održano Državno natjecanje iz informatike
9. svibnja 2022.
Pregrada: Završila izgradnja cjevovoda Žolekov breg

Plivačice i plivači PK Olimp-Zabok nastupili su na Velikoj nagradi PKSJ u Sisku na velikom 50 m bazenu ŠRC Sisak u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza i Plivačkog kluba Sisak Janaf. Nastupilo je oko 200 plivačica i plivača iz 15 hrvatskih klubova. Natjecanje je organizirano u 2 dijela – 14 pojedinačnih utrka i 3 štafetne. Svaka utrka je bila finalna. Medalje su se dijelile u 3 dobne kategorije u ženskoj i muškoj konkurenciji. Pod stručnim vodstvom  trenera Ivice Androića iz trening baze Termi Tuhelj put Siska krenulo je 9 natjecatelja, od toga 4 plivačice i 5 plivača u sljedećem sastavu: Mihaela Kramarić, Emma Horvat, Vanja Bartol, Hana Blažević, Vili Sivec, Patrik Erceg, Leon Novak, Enio Horvat i Niki Horvat. Plivačice i plivači PK Olimp-Zabok ukupno su osvojili 11 medalja, odnosno 3 zlatne, 5 srebrnih i 3 brončane medalje. Vili Sivec je najuspješniji pojedinac iz redova PK Olimp Zabok koji je bio 3. plivač natjecanja u zbroju dvije najbolje discipline – jedne najbolje po svakom dijelu natjecanja. Osvojio je 5 medalja – 2 zlatne i 3 srebrne. Pobijedio je u utrkama na 100 m leptir i 400 m slobodno. Srebrne medalje osvojio je u utrkama na 50 m i 100 m slobodno i 50 m leptir. Patrik Erceg je osvojio 3 medalje – 2 srebrne i 1 brončanu medalju. Srebrni je bio na 50 m i 100 m leptir, a brončani na 100 m slobodno. Emma Horvat je osvojila 1 zlatnu medalju za pobjedu u utrci na 100 m leptir. Vanja Bartol je osvojila 3. mjesto i brončanu medalju u utrci na 100 m slobodno. Mihaela Kramarić je bila 3. na 50 m prsno i osvojila  brončanu medalju.