Održano Otvoreno prvenstvo BK Hornets za djecu do 10 godina

Gradu Klanjcu dodijeljeno 16 milijuna i 830 tisuća kuna za projekt konstruktivne sanacije Brozove zgrade
8. lipnja 2022.
Bedekovčina: Održano potpisivanje ugovora za financiranje programa/projekata udruga od interesa za opće dobro
9. lipnja 2022.

U subotu je na teniskim terenima Termi Tuhelj održano Otvoreno prvenstvo BK Hornets za djecu do 10 godina. Ovo je treći po redu, od ukupno sedam turnira iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza za regiju Središnja Hrvatska koji se boduje za rang listu.  Ukupno je nastupilo 25 djece, od toga čak osmero iz Zagorja. Nakon razigravanja u skupinama, djeca su ovisno o plasmanu, razvrstana u eliminacijske turnire. U glavnom turniru za dječake, slavio je Amon Đukez iz Lobora član BK Hornets. Amon je prošao kvalifikacijsku grupu i u polufinalu je savladao Maru Čujka iz TK Karlovac rezultatom 4:0. U finalu je, također s 4:0, savladao Ivana Pavličića iz TK Jaska. Od ostalih Zagoraca, najuspješniji je bio Krapinčanin David Barilar koji je osvojio drugo mjesto u srebrnoj skupini. Jan Krivec bio je treći u srebrnoj skupini, a Teo Glas drugi u zelenoj skupini. Među djevojčicama, najuspješnija je bila Anamarija Gorički iz Krapinskih Toplica. Anamarija je u polufinalu savladala klupsku kolegicu Zabočanku Tiju Jurinec rezultatom 4:0, dok je u finalu slavila rezultatom 4:1 protiv Ane Sofie Kljajić iz TK Ogulin. Anja Dolenec iz TK Oroslavje je osvojila treće mjesto u srebrnoj skupini, dok je Krapinčanka Jana Stantić, članica BK Hornets osvojila prvo mjesto u zelenoj skupini.