Zvonko Ortner nastupio na 3. zagrebačkoj utrci vatrogasaca
19. srpnja 2021.
Pobijedila ideja „Uhvati svjetlo, produži dan“ uz najveću izlaznost mladih od svih sredina

Održan Sljemenski maraton 2021.

Jučer je na Sljemenu održan Sljemenski maraton 2021. u organizaciji Ak Sljeme. Na izmijenjenoj stazi sa startom i ciljem na Snježnoj kraljici održane su utrke na 14 km, utrka miješanih štafeta i maraton. Kružna sljemenska staza u dužini kruga od 14 km ponudila je zahtjevne “downhill” dijelove i poluzahtjevne te s druge strane iznimno zahtjevne uspone. Nakon obilnih padalina dan prije i na dan održavanja maratona, na Sljemenu nas je iznenađujuće dočekala idealna podloga za trail utrkivanje. Na samoj utrci na stazi smo mogli doživjeti različite vremenske uvjete od magle na startu i cilju, do sunca na obroncima Medvednice. –navode iz Trkačkog kluba Maraton Krapina.

Tk Maraton Krapina imao je predstavnike na utrci na 14 km i na utrci štafeta na kojoj je nastupila njihova trojka u sastavu Ante Radak, Dijana Janžek i Jakov Friščić. Na utrci na 14 km nastupili su Miljenko Hršak, Luka Kranjčec, Miljenko Hmelina i Zoran Vincelj.

Na dionici od 14 km pobijedio je Kristijan Rubinić (1:04:53) iz Ak Jastreb 99, dok je od predstavnika Tk Maraton Krapina Miljenko Hršak (1:19:26) ostvario plasman u top 10 osvojivši 9. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji M40. Nastupilo je ukupno 273 sudionika, od kojih 170 u muškoj konkurenciji. Luka Kranjčec (1:35:23) osvojio je 49. mjesto u muškoj konkurenciji i 17. u kategoriji MS, Miljenko Hmelina (1:36:48) 56. u muškoj konkurenciji i 11. u kategoriji M45 dok je Zoran Vincelj (1:37:37) završio na 61. mjestu muške konkurencije i 14. u kategoriji M40.

Štafeta “Kajbumščaki” Tk Maraton Krapina (4:14:46) u konkurenciji 17 štafeta osvojila je 8. mjesto te 3. u kategoriji štafeta 099. Pobijedila je štafeta simpatična naziva “Leteći medvjedići” (3:38:09) u sastavu Bojan Kuljić, Ana Štefulj i Matija Razum.