Tradicija ide dalje: U nedjelju počinje manifestacija Branje grojzdja Pregrada
16. rujna 2020.
Održano 1.kolo Miholjščaka

Održan 7. Krapinski ringišpil

U Tjednu kajkavske kulture u Krapini je održan sedmi Krapinski ringišpil,  kružna utrka  na kojoj su natjecatelji mogli birati  između četiri dužine staze, ovisno o broju pretrčanih krugova. Na 2,5 km pobijedili su   Dinko Solić iz AK Varaždin i Marta Rožanković iz AK Sisak, a najbolji od zagorskih predstavnika su bili  Ivan Friščić iz Trkačkog kluba Maraton Krapina i Erika Turk iz AK Zabok, koji su osvojili druga mjesta. Na 5 km prva dva mjesta su osvojili Nikola Štefanić  i Karlo Dimec iz AK Rudolf Perešin Gornja Stubica, među  ženama  je pobijedila Iva Hršak iz Maratona Krapina. Na dionici  10 km  pobijedili su Ivan  Petrošević iz AK Maksimir i Nika Šperanda, a od zagorskih trkača najbolji su bili Valentin Lupinski iz Maratona Krapina koji je bio drugi i Ana Gorup Hršak iz istog kluba koja je bila četvrta. Na najdužoj stazi  od 20 km pobjednici su  Ivica Gelo i Kristina Tenšek  iz AK Zaprešić.  Drugo i treće mjesto u muškoj konkurenciji su osvojili Jakov Friščić i Miljenko Hršak iz domaćeg Trkačkog kluba Maraton. Održane su i utrke djece  u tri dobne kategorije, a sveukupno je ovogodišnji Krapinski ringišpil okupio 111  natjecatelja.