Održana 25. godišnja skupština VZ KZŽ-e
9. svibnja 2016.
Javni natječaj HBOR-a za dodjelu donacija

Najmlađi Olimpovci u Splitu osvojili 12 medalja

pk_olimp1U organizaciji Plivačkog kluba Grdelin iz Splita održano je plivačko natjecanje za najmlađe plivače „Grdelini svetog Duje“. PK Olimp nastupio je sa 21 natjecateljem, odnosno sa 15 dječaka i 6 djevojčica koji su osvojili 2 zlatne, 6 srebrnih i 4 brončane medalje. Najbolji pojedinac bio je Mauro Šipek Glavač u B kategoriji, koji je osvojio zlato na 50 leptir, srebra na 50 prsno i 50 slobodno i bronca na 50 leđno. U ukupnom poretku kategorije iz zbroja četiri rezultata zauzeo je prvo mjesto kod dječaka. Za zlato u delfinu osvojio je i prestižni Trofej Grdelin i ručni sat. Patrik Erceg osvojio je zlato na 50 leptir, srebro na 50 slobodno, broncu na 50 prsno i peti na 50 leđno. U ukupnom poretku kategorije A iz zbroja četiri rezultata zauzeo je treće mjesto kod dječaka. Prvim mjestom u delfinu osvojio je i prestižni Trofej Grdelin i ručni sat. Mia Hren osvojila je tri srebra na 25 leptir, 25 prsno i 25 slobodno, a na 25 leđno bila je nadomak medalje sa četvrtim mjestom. U ukupnom poretku kategorije C osvojila je treće mjesto među djevojčicama. Dvije bromčane medalje osvojila je i štafeta djevojčica na 4 x 25 slobodno i 4 x 25 mješovito u sastavu Mia Hren, Jana Pavalić, Vanja Bartol i Lori Šipek Glavač.