19. svibnja u festivalskoj dvorani u Krapini 16.-ti Krapinafest
10. svibnja 2012.
Dani Side Košutić

Dinamu dvostruka kruna!

Nogometaši Dinama 12. su put osvojili Hrvatski kup nakon što su u uzvratnom susretu finala na stadionu Maksimir pred 15.000 gledatelja pobijedili Osijek 3:1. Prvi susret igran u Gradskom vrtu završio je bez golova. Pogotke za Dinamo postigli su Kovačić (51), Beqiraj (63) i Ibanez (90), a jedini gol gostiju autogol je Vrsaljka u 69. minuti. Junak utakmice bio je vratar Modrih Kelava koji je u 85. minuti obranio jedanaesterac Lukačeviću. Dinamu je to ujedno osma dvostruka kruna jer su već prije osigurali naslov prvaka u domaćem prvenstvu. Bilo je to finale s dva posve različita poluvremena. Prvo je proteklo bez golova i previše pravih prilika, a u nastavku susreta igrao se sjajan nogomet i dramatična završnica. (T.L.) (arhivska slika)