Dinamo ostao bez LP, svoj europski put nastavit će u Europskoj ligi

Zagorec ispao iz Kupa
28. kolovoza 2013.
Imenovanja, premještaji, razrješenja u Krapinskom dekanatu

Dinamo nije uspio izboriti nastup u Ligi prvaka. Nakon poraza od 2:0 u Maksimiru, Dinamo je u uzvratu četvrtog pretkola kod Austrije Beč u susretu punim preokreta slavio s nedovoljnih 3:2. Austrija, koju vodi hrvatski trener Nenad Bjelica, povela je u petoj minuti pogotkom Floriana Madera, a na 1:1 izjednačio je Marcelo Brozović u 33. minuti. Prednost Dinamu donio je Junior Fernandes pogotkom u 43. minuti, a pogodak koji vodi Dinamo dalje postigao je Fatos Beqiraj u 70. minuti. No, u 82. minuti Roman Kienast je smanjio na 3:2. Dinamo tako nije uspio izboriti treći uzastopni nastup u Ligi prvaka te će natjecanje nastaviti u Europskoj ligi. Hrvatski prvak je Ligu prvaka izgubio u prvoj utakmici u kojoj je odigrao jednu od svojih najlošijih utakmica i izgubio s 2:0. Ždrijeb skupina Europske lige na rasporedu je u petak, 30. kolovoza. (HRT)