Četiri pokala i devet medalja Olimpovaca na Svetom Patriku u Zagrebu

Zagorec remizirao sa Stupnikom
21. ožujka 2016.
18. kolo Međužupanijske nogometne lige

pk_olimp1Plivačice i plivači Olimpa Terme Tuhelj nastupili su prošli vikend u Zagrebu na 12. Mitingu svetog Patrika koji je uspješno organizirao Plivački klub Novi Zagreb. Sudjelovalo je 745 natjecatelja iz 23 ponajbolja hrvatska kluba, a među njima i 7 plivačica i 13 plivača PK Olimp Terme Tuhelj koji su osvojili ukupno 9 medalja – 3 zlatne, 4 srebrne i 2 brončane te 4 pokala. Tesa Novak je bila zlatna na 50 leptir i 50 slobodno, brončana na 50 prsno, u disciplini 50 leđno osvojila je šesto mjesto. U ukupnom zbiru četiri discipline osvojila je pokal za treće mjesto. Patrik Erceg bio srebrni na 50 prsno, na 50 slobodno bio je četvrti, na 50 leptir peti i na 50 leđno deveti osvojivši pritom i pokal za treće mjesto. Mauro Šipek Glavač je bio zlatni na 25 leptir i srebrni na 25 leđno. Na 25 prsno i slobodno bio je nadomak medalje osvojivši četvrto mjesto, a u ukupnom zbiru četiri discipline osvojio je pokal za drugo mjesto. Mia Hren je bila srebrna na 25 leptir i 25 slobodno i brončana na 25 leđno. U disciplini 25 prsno bila je četvrta, a u ukupnom zbiru osvojila je pokal za treće mjesto. Jana Pavalić, kao debitant na natjecanju u kategoriji D – 2007. Godište, osvojila je peta mjesta na 25 leptir i leđno, šesto na 25 slobodno u konkurenciji 75 plivačica. Na kraju programa plivačice i plivači Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj osvojili su 12 mjesto u mješovitoj muško – ženskoj štafeti discipline 8 x 25 slobodno. Plivačka sezona u punom je tijeku, a iduće natjecanje je međunarodnog karaktera početkom travnja u Celju.