
Načelnik Anđelko Topolovec danas je u Koncertnoj dvorani Glazbene škole Vatroslav Lisinski u Bjelovaru sudjelovao na svečanom potpisivanju i uručenju ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava iz javnih poziva Ministarstva demografije i useljeništva.
Ugovore za projekte Općine Radoboj uručio mu je ministar demografije i useljeništva Ivan Šipić, a riječ je o dva projekta kojima su odobrena bespovratna sredstva za ulaganja usmjerena na poboljšanje kvalitete života djece i mladih te unapređenje sadržaja namijenjenih najmlađim stanovnicima općine.
Iz poziva za dodjelu bespovratnih sredstava Dostupnost kvalitetnih i priuštivih sadržaja za djecu u lokalnim zajednicama kroz opremanje i uređenje igrališta za djecu, Općini Radoboj odobreno je 40.000 eura za projekt Opremanje dječjeg igrališta u Jazvinama.
Projekt uključuje uređenje i opremanje dječjeg igrališta novim spravama i rekvizitima koji će djeci svih uzrasta omogućiti sigurno, kvalitetno i poticajno mjesto za igru, druženje i razvoj motoričkih vještina. Realizacijom projekta Jazvine će dobiti moderno i funkcionalno dječje igralište koje će dugoročno pridonositi kvaliteti života obitelji i djece u naselju.
Istodobno, Općini Radoboj odobrena su i bespovratna sredstva u iznosu od 16.112,60 eura iz Poziva za poboljšanje materijalnih uvjeta u dječjim vrtićima. Riječ je o projektu koji Općina Radoboj provodi u suradnji s Dječjim vrtićem Škrinjica, a ukupna vrijednost projekta iznosi 32.970,35 eura.
Odobrena sredstva bit će iskorištena za opremanje vrtićke kuhinje, te nabavu nove didaktičke opreme, čime će se dodatno unaprijediti uvjeti boravka djece u vrtiću te osigurati još kvalitetnije, sigurnije i poticajnije okruženje za njihov rast, igru i učenje.