Otvoreno prvenstvo Krapine u šahu
8. siječnja 2018.
Župan primio Luku Leškovića, prvaka svijeta u savate boksu

21. Zimska brdska liga Ivančica

Jučer je održano 4. kolo Zimske brdske lige Ivančica 2017./2018. U ligi nastupaju i članovi krapinskog Trkačkog kluba Maraton. U sva dosadašnja 4 kola nastupili su Nikola Štefanić i Muris Porčić. Ovo kolo su obilježili neobični vremenski uvjeti za ovaj dio godine, suho i toplo vrijeme uz temperaturu od 9 stupnjeva na startu i nešto više od 5 stupnjeva Celzijevih u plusu na cilju, na vrhu Ivančice. Idealni uvjeti za postizanje odličnih rezultata. Takvi vremenski uvjeti privukli su i rekordan broj natjecatelja. Nastupilo je 108 natjecateljica i natjecatelja, a među njima bili su i predstavnici TKMaraton Krapina. Od naših predstavnika u 4. kolu nastupili su Nikola Štefanić koji je osvojio 7. mjesto s odličnim rezultatom od 54 minute i 38 sekundi koliko mu je trebalo da svlada stazu dugu 10 kilometara od Prigorca do vrha Ivančice. Naš klub predstavljali su još i Muris Porčić koji je završio na 31. mjestu, prvi nastup zabilježili su Vjeran Skupnjak koji je bio 37. i Kruno Frljužec koji je zauzeo 49. mjesto, Zoran Kranjčec je bio 55. u svom 2. nastupu na ligi. Vanja Puljko također bilježi 2. nastup i zauzima 59. mjesto, a prvi put nastupio je i Neven Malarić koji se plasirao na 64. mjesto. Jedan nastup ima još i Miljenko Hršak koji je u prošlom kolu bio 19. Sljedeće kolo na rasporedu je 21. siječnja. Ovaj četvrtak, 11. siječnja, kod Teniskog kluba Zagorec Krapina starta i Zimska trkačka liga Krapina pod nazivom Trofej Crne Kraljice 2018., a u organizaciji TK Maratona Krapina. Start je u 18:30.