2001. GODINA

ZAGORSKA KRIJESNICA
3. 4. i 5. listopada 200.

Peti Zagorski glazbeni festival – Zagorska krijesnica održava se kroz tri festivalske večeri, zabavnu, narodnu i večer domaćih zagorskih sastava što omogućuje kvalitetniju prezentaciju svih vidova glazbenog stvaralaštva ovog dijela lijepe naše i objektivniji odabir najboljih. U izdanju Radija Hrvatsko zagorje – Krapina objavljena su tri CD-a s ukupno 57 novih pjesama.

NAGRAĐENI

Večer zagorskih sastava

Slušatelji 12 radiopostaja
1. FAKINI – P. Rogan – P. Rogan – D. Berović – LEPI CAJTI
2. TAST – I. Bubnjar – I. Bubnjar – K. Lončarek – VEDRA SRCA
3. BOG POŽIVI – S. Leopold – M. Doležal – S. Leopold – FIŠKALI

Stručni sud
1. ZAGORJE LJUBLJENA MATI – I. Habijanec – I. Habijanec – B. Bukal – PURGERI
2. ZBOGEM TI MATI – I. Povijač – I. Ernoić – M. Plantak – IVAN POVIJAČ
3. BOG POŽIVI – S. Leopold – M. Doležal – S. Leopold – FIŠKALI

Posjetitel ji u dvorani
1. MOJA ROŽA NAPAST BOŽJA – Ž. Pavičić – Ž. Pavičić – D. Berović – ZAGORSKIH ŠEST
2. TAST – I. Bubnjar – I. Bubnjar – K. Lončarek – VEDRA SRCA
3. ZAGORSKA MATI – I. Pavić – I. Pavić – I. Šlogar – OPTIMISTI

Urednici 12 hrvatskih radiopostaja
1. TAST – I. Bubnjar – I. Bubnjar – K. Lončarek – VEDRA SRCA

Nagrada za najbolji tekst dodijeljena je IVICI HABIJANCU za tekst skladbe ZAGORJE LJUBLJENA MATI.

Nagrada za najbolju glazbu dodijeljena je SINIŠI LEOPOLDU za skladbu BOG POŽIVI.

Narodna večer

Slušatelji 22 radiopostaje
1. NEVENI – I. Pepelko _ I. Pepelko _ D. Totović – RAJZERI
2. SUME JEMPUT – D. Češnjaj – D. Češnjaj – D. Češnjaj – KAVALIRI
3. ZAGORJE MOJE – T. M. Poslon – T. M. Poslon – Ž. Nikolin / A. Homoky – STJEPAN JERŠEK ŠTEF

Stručni sud
1. PO SKRIVEČKI – S. Pavlović – S. Pavlović – D. Pavlović – SLAVKO PAVLOVIĆ
2. PRIMITE DEČKI – R. Suhodolčan – R. Suhodolčan – D. Berović – RADOBOJSKI TAMBURAŠI
3. ZAGORJE MOJE – T. M. Poslon – T. M. Poslon – Ž. Nikolin / A. Homoky – STJEPAN JERŠEK ŠTEF

Posjetitelji u dvorani
1. ZAGORJE MOJE – T. M. Poslon – T. M. Poslon – Ž. Nikolin / A. Homoky – STJEPAN JERŠEK ŠTEF
2. DOŠEL BUM DOŠEL – R. Suhodolčan – R. Suhodolčan – I. Šoštarić – PODVINČANI
3. SUME JEMPUT – D. Češnjaj – D. Češnjaj – D. Češnjaj – KAVALIRI

Urednici 12 hrvatskih radiopostaja
1. SUME JEMPUT – D. Češnjaj – D. Češnjaj – D. Češnjaj – KAVALIRI

Nagrada za najbolji tekst dodijeljena je DRAŽENU PAVINU za tekst pjesme POJDI DOMA MILO MOJE, koju je na festivalu izvela MELITA BRUČIĆ.

Nagrada za najbolju glazbu dodijeljena je DARKU BEROVIĆU za skladbu PLAVI CVIJETAK koju su na festivalu izveli IVICA HRŠAK I RENATA KOS.

Zabavna večer

Slušatelji 22 radiopostaje
1. I DA HOĆU, NE MOGU – D. Pavin – D. Pavin – D. Pavin – MELITA BRUČIĆ
2. MOJ ŽIVOTE – I. Mikulić – N. Culeta – I. Mikulić – MIRKO ŠVENDA ŽIGA
3. KIŠA PADA – B. Andračić – B. Andračić – B. Andračić – DAMIR KOVAČIĆEK

Stručni sud
1. I DA HOĆU, NE MOGU – D. Pavin – D. Pavin – D. Pavin – MELITA BRUČIĆ
2. SKITNICA – A. T.  Juci – Ž. Pavičić – B. Bogunović – ADALBERT TURNER JUCI
3. MOJ ŽIVOTE – I. Mikulić – N. Culeta – I. Mikulić – MIRKO ŠVENDA ŽIGA

Posjetitelji u dvorani
1. SKITNICA – A. T. Juci – Ž. Pavičić – B. Bogunović – ADALBERT TURNER JUCI
2. DOBRE JUTRE MAMA – Z. Zagorec – Z. Crnec – Z. Zagorec – IVA RANOGAJEC
3. ZBOG LJUBAVI – R. Suhodolčan – R. Suhodolčan – D. Berović – RAJKO SUHODOLČAN i CARPONA BAND

Urednici 12 hrvatskih radiopostaja
1. I DA HOĆU, NE MOGU – D. Pavin – D. Pavin – D. Pavin – MELITA BRUČIĆ

Nagrada za najbolji tekst dodijeljena je ŽELJKU PAVIČIĆU za tekst pjesme FALA TI MATI koju je izvela grupa SAN.

Nagrada za najbolju glazbu dodijeljena je IVICI PEPELKU za skladbu NAJLJEPŠI REFREN koju je na festivali izveo TOMISLAV ŠANTEK.